Menüü


Tasuta Smartposti! Uudiskirjaga liitujatele
esimene tellimus -10%

Ostu-müügilepingu üldtingimused

OSTU-MÜÜGILEPINGU ÜLDTINGIMUSED

1. Üldtingimuste kehtivus

1.1. Käesolevad üldtingimused kehtivad ostu-müügilepingutele (edaspidi Leping), mis sõlmitakse tellimuse (edaspidi Tellimus) alusel internetis aadressil www.venca.ee asuvast Venca eestikeelsest internetipoest kaupa telliva isiku (edaspidi Tellija) ning OÜ Tienda (edaspidi ka Venca) vahel ning Lepingute sõlmimise protseduurile.
1.2. Vencal on õigus üldtingimusi ühepoolselt igal ajal muuta. Muudetud üldtingimused kehtivad üksnes nende Tellimuste ja Lepingute suhtes, mille puhul vastav Tellimus on esitatud pärast üldtingimuste muutmist.
1.3. Üldtingimuste käesolev redaktsioon kehtib tellimisel alates 01.01.2021. a. Üldtingimuste käesolev redaktsioon asendab kõik eelnevad üldtingimused, mis kehtisid tellimisel Venca internetipoest ning kehtib kuni järgmise redaktsiooni avaldamiseni.

2. Kauba põhiomadused ja Lepingu sõlmimise protseduur

2.1. Kauba põhiomadused on esitatud Venca internetipoes. Venca internetipoe pildid kujutavad kauba põhiomadusi üldjuhul täpselt, ent kauba värv, suurus ja kuju võivad Venca internetipoe piltidel kujutatust vähesel määral erineda.
2.2. Tellimuse esitamine on võimalik otse elektrooniliselt läbi Venca internetipoe või e-posti teel.
2.3. Tellimust esitades kinnitab Tellija, et on vähemalt 18-aastane, tema teo- ja otsusevõime ei ole piiratud ning ta omab Eestis püsivat elukohta.
2.4. Tellimus loetakse üldjuhul pakkumuseks võlaõigusseaduse tähenduses. Tellimus lõpeb 12 nädalat pärast selle Vencale teatavaks saamist. Juhul, kui Tellija on teavitanud Venca tellimiskeskust oma e-posti aadressist, siis edastatakse talle kinnitus Tellimuse kättesaamise kohta elektrooniliselt. Tellimuse kinnitus omab üksnes informatiivset tähendust Tellimuse kättesaamise kohta ning ei ole Venca nõustumus Tellimusega Lepingu sõlmimise eesmärgil.
2.5. Kui Venca asub Tellimust täitma, loetakse Tellimus aktsepteerituks ning Leping sõlmituks. Venca edastab Tellijale kinnituse Lepingu sõlmimise kohta mõistliku aja jooksul pärast Lepingu sõlmimist kas elektrooniliselt (võimalusel) või kauba kättetoimetamisel.

3. Tellimuse täitmise tähtajad

3.1. Tellimuse täitmise tähtaeg on reeglina 1 nädal, kuid võib Vencast sõltumatutel asjaoludel kujuneda ka pikemaks.
3.2. Kui Tellimust ei ole võimalik täita 1 nädala jooksul, teavitab Venca sellest Tellijat eraldi.
3.3. Juhul, kui tellitud kaupu ei ole võimalik koos laost välja saata, saadab Venca tellitud kauba Tellijale mitme saadetisena.

4. Kauba hind

Venca internetipoes esitatud kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu kehtivas määras. Venca jätab endale õiguse korrigeerida hindu, kui muutub käibemaks.

5. Makseviisid

5.1. Lepingu eseme koguhind on esitatud Venca internetipoes ning sisaldab käibemaksu kehtivas määras.
5.2. Tellija saab valida kolme makseviisi vahel:
5.2.1. tasumine paki kättesaamisel;
5.2.2. tasumine pangalingiga, makseid vahendab Maksekeskus AS.
5.2.2.1. Venca on isikuandmete vastutav töötleja, Venca edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.
5.3. Kui Tellija on valinud makseviisina tasumise paki kättesaamisel (punkt 5.2.1), on ta kohustatud tasuma Vencale kogu tellitud kauba hinna hiljemalt kauba Tellijale või Tellija volitatud isikule üleandmisel kauba üleandmise kohas. Kui kauba üleandmise kohaks on Omniva väljastuspunkt, on Tellija kohustatud tasuma tellimuse hinna Omnivale. Kui kaup tuuakse Omniva või SmartKULLERi teenusena koju, on Tellija kohustatud tasuma tellimuse hinna vastavalt Omniva või SmartKULLERi pakki üleandvale töötajale. Omniva ja SmartKULLER on volitatud Venca eest Tellija makseid tellimuse eest vastu võtma. Kui kauba üleandmise kohaks on Omniva või Smartposti pakiautomaat, tasutakse maksekaardiga vastavalt kas Omnivale või Itella Estonia OÜ-le.
5.4. Kõik maksed võetakse vastu eurodes.

6. Saatekulu

6.1. Venca internetipoest tellitud kaubad edastatakse posti teel.
6.2. Tellimused saadame pakiautomaati alati tasuta. Kullerteenusele ja Omniva väljastuspunkti teenusele lisandub saatekulu. Saatekulu lisandub Tellimuse kogusummale olenemata tegelikult edastatavate pakkide arvust ühekordse tasuna postiteenuse eest, mis sisaldab käibemaksu kehtivas määras. Saatekulu arvestatakse ainult üks kord koos esimese saadetisega. Tellimused alates 50 EUR saadetakse ilma saatekuluta.
6.3. Saatekulu või selle puudumise määrab ära kauba kättesaamiskoht. Kui Tellija valib kauba kättesaamiskohaks Omniva pakiautomaadi või Smartposti pakiautomaadi, siis saatekulu ei lisandu. Kui Tellija valib kauba kättesaamiskohaks ükskõik millise talle sobiva Eesti Posti väljastuspunkti, on saatekulu 8,90 EUR. Kui Tellija valib kauba tema poolt näidatud aadressile kättetoimetamise Omniva kulleri vahendusel, on saatekulu 9,90 EUR. Kui Tellija valib kauba tema poolt näidatud aadressile kättetoimetamise SmartKULLERi vahendusel, on saatekulu 9,50 EUR.
6.4. Smartposti kaudu kättesaadava paki mõõdud ei tohi olla suuremad kui 60 x 36 x 60 cm. Juhul, kui paki mõõdud on suuremad kui 60 x 36 x 60, siis kuulub kaup kättetoimetamisele SmartKULLERI kaudu ning saatekuluks on 9,50 EUR.
6.5. Omniva pakiautomaadi kaudu kättesaadava paki mõõdud ei tohi olla suuremad kui 41 x 38 x 64 cm. Juhul, kui paki mõõdud on suuremad kui 41 x 38 x 64 cm, siis saadetakse pakk Eesti Posti väljastuspunkti ning pakile lisandub teenustasu 8,90 EUR.
6.6. SmartKULLERi kaudu kättetoimetatava paki mõõdud ei tohi olla suuremad kui 60 x 60 x 120 cm ja kaal ei tohi ületada 35 kg.

7. Kauba kättesaamine

7.1. Kui Tellija valib kauba üleandmise kohaks talle sobiva Eesti Posti väljastuspunkti, saadab Omniva Tellijale SMS-i või e-kirja, milles sisalduva saadetise numbri alusel saab Tellija paki valitud väljastuspunktist kätte. Pakile järele minnes tuleb Tellijal kaasa võtta isikut tõendav dokument.
7.2. Kui Tellija valib kauba üleandmise kohaks Smartposti pakiautomaadi, saadab Itella Estonia OÜ Tellijale SMS-i kauba saabumise kohta.
7.3. Kui Tellija valib kauba üleandmise kohaks Omniva pakiautomaadi, saadab Omniva Tellijale SMS-i kauba saabumise kohta.
7.4. Kui Tellija valib kauba kättetoimetamise SmartKULLERi teenusena, võtab SmartKULLERi klienditeenindus Tellijaga ühendust ning lepib kokku paki kättetoimetamise aja ja lunasaadetise puhul teatab ka paki maksumuse. Pakk antakse Tellijale üle unikaalse koodi alusel, mis saadetakse Tellijale SMS-teatega.
7.5. Kauba tellimine väljapoole Eesti territooriumi ei ole võimalik.

8. Tellija vastuvõtuviivitus

8.1. Kui Tellija ei ole ühe nädala jooksul alates kauba üleandmise kohta saabumise teate saamisest oma tellitud kaubale järele tulnud, satub Tellija vastuvõtuviivitusse.
8.2. Vaatamata punktis 8.1 sätestatule hoitakse Tellija kaupa Eesti Posti väljastuspunktis 14 päeva, mille jooksul saadetakse Tellijale tellitud kauba saabumise kohta kaks kirjalikku teadet.
8.3. Smartposti pakiautomaadis hoitakse pakki kooskõlas punktiga 8.1 seitse päeva, mille jooksul saadetakse Tellijale kaks SMS-i ja soovi korral ka e-kiri.
8.4. Kui Tellija tellis kauba SmartKULLERi teenusena koju, kuid esimesel korral ei õnnestu pakki üle anda, lepib kuller kokku teise aja või toimetab paki ilma lisatasuta Tellijale sobivasse Smartposti pakiautomaati, kus hoitakse pakki seitse päeva.
8.5. Kui Tellija tellis kauba Omniva teenusena koju, kuid telefoni teel Tellijaga kontakti ei saada, toimetatakse pakk lähimasse Eesti Posti väljastuspunkti ning Tellijale edastatakse paki saabumise teade, mille alusel Tellija saab paki teatel märgitud väljastuspunktist kätte.

9. Tarbija taganemisõigus

9.1. Tellijal on õigus ilma põhjust avaldamata taganeda Lepingust 14 päeva jooksul arvates kauba kättesaamisest.
9.2. Tellija võib Lepingust taganeda, kasutades selleks taganemisavaldust: kaubaga kaasas olevat tagastuslehte või avalduse tüüpvormi (leitav siit). Taganemisavaldus tuleb Vencale edastada hiljemalt 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest kas koos tagastatava kaubaga või eraldi posti või e-posti teel punktis 19 toodud posti või e-posti aadressil.
9.3. Lepingust taganemisel tuleb Tellijal kaup tagastada taganemisavalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitada sellekohane tõend. Tellija peab viima kauba viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel taganemisavalduse tegemisest (kui Vencale teatatakse taganemisest muul viisil, kui taganemisavalduse lisamisega kaubale) soovitavalt originaalpakendis (kui Vencale ei ole taganemisest juba teatatud, siis koos taganemisavaldusega) koos kõikide markeeringutega kauba üleandmise kohta (kas sobivasse Eesti Posti väljastuspunkti, Omniva pakiautomaati või sinisesse Smartposti pakiautomaati). Kui klient oli tellinud tagastatava kauba Omniva teenusena koju, tuleb Tellijal viia tagastatav kaup talle sobivasse Eesti Posti väljastuspunkti. Kui klient oli tellinud tagastatava kauba SmartKULLERi teenusena koju, tuleb Tellijal viia tagastatav kaup talle sobivasse sinisesse Smartposti pakiautomaati.
9.4. Kaubaga koos tuleb tagastada kõik sellega kaasas olevad osad (sh kasutusjuhendid ja eemaldatavad detailid ning kaubaga kaasas olnud saateleht).
9.5. Tagastada ei ole võimalik kaupa, mis on valmistatud Tellija isiklikke vajadusi arvestades või Tellija esitatud tingimuste kohaselt (nt mõõtu lõigatud kardinad, kardinapuud, vaibad, kangad), mis rikneb või vananeb kiiresti, suletud pakendis üle antud kaupa, mis ei ole pakendi avamise järel tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel tagasisaatmiseks kõlblikud (nt kosmeetikatooted, erootikatooted, aluspesu), suletud pakendis üle antud audio- ja videosalvestisi või arvutitarkvara, mille pakend on avatud jmt kaupa, mida ei saa selle olemuse tõttu tagastada.
9.6. Tellija saab kauba tagastada tasuta, v.a Tellimuse esemeks oleva kogu kauba tagastamise korral. Tellimuse esemeks oleva kogu kauba tagastamisel mitme saadetisena ei ole Tellijal võimalik tasuta tagastada Tellimuse esemeks oleva kauba viimast osa. Eelkirjeldatud juhtudel on tagastamise otseste kulude kandmine Tellija kohustuseks. Need kulud kannab Tellija eest siiski Venca, ent tasaarvestab seeläbi omandatud nõude Tellija vastu kattuvas ulatuses Tellijale tagastamisele kuuluva saatekuluga.
9.7. Tellija ei tohi olla tagastatavat kaupa kasutanud muul viisil, kui on vaja kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Kaupa võib proovida, et veenduda selle sobivuses või mittesobivuses, kuid proovimise käigus tuleb tagada kauba ja selle pakendi minimaalne mõjutatus. Proovimine tähendab samaväärset kasutust, nagu on tavaks jaekaubandusasutustes enne ostu sooritamist. Kui Tellija on tagastatavat kaupa kasutanud muul viisil, vastutab Tellija kauba kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest.
9.8. Venca tagastab Tellijale tellimuse eest tasutud maksed Tellija poolt osundatavale pangaarvele hiljemalt 14 päeva jooksul arvates taganemisavalduse jõudmisest Vencani. Venca võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni Tellija on kauba tagastanud või on esitanud Vencale tõendi, millest nähtub, et Tellija on kauba tagasi saatnud.
9.9. Venca tagastab Tellijale saatekulu kogu Tellimuse esemeks oleva kauba tagastamise korral. Tellimuse esemeks oleva kogu kauba tagastamisel mitme saadetisena tagastatakse saatekulu Tellimuse esemeks oleva kauba viimase osa tagastamisel. Tagastamisele kuuluv saatekulu tasaarvestatakse kattuvas ulatuses Tellija poolt tasumisele kuuluva kauba tagastamise tasuga, mille Venca on Tellija eest tasunud. Vencal on õigus tasaarvestada tagastamisele kuuluv summa Venca sissenõutavate nõuetega Tellija vastu. Ostuhinna tasumise nõuetega võib Venca oma sissenõutavad nõuded tasaarvestada eeldusel, et vastavate Tellimuste puhul on makseviisiks valitud tasumine kättesaamisel.
9.10. Kauba tagastamisel peab olema kauba originaalpakend rikkumata ja terve, samalaadses seisukorras kui kauba kättesaamisel. Kui pakend on katki ja rikutud, on Vencal õigus Tellijale tagastamisele kuuluvast summast maha arvestada kauba väärtuse vähenemisele vastav hüvitis.

10. Puudustega kaup

10.1. Venca vastutab kauba Tellijale üleandmisel olemas olnud puuduste eest vastavalt kehtivatele õigusaktidele. Tellijal on õigus teatada Vencale puudusest kahe kuu jooksul alates puuduse avastamisest, saates e-kirja aadressile info@venca.ee. Venca vastab Tellija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Venca vastutab puuduse eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul konkreetse kaubaartikli üleandmisest. Eeldatakse, et ühe aasta jooksul kaubaartikli üleandmise päevast ilmnenud puudus oli olemas kaubaartikli üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus kaubaartikli või puuduse olemusega.
10.2. Tellija kohustub alles hoidma kaubaga kaasas olevat saatelehte. Saateleht on Tellija ostu tõendav dokument ja selle olemasolu on vajalik kauba puudustest tulenevate õiguste realiseerimiseks.
10.3. Puuduste esinemisel on Tellijal eelkõige õigus nõuda kauba tasuta parandamist. Kui puudust ei õnnestu vaatamata korduvale parandamisele kõrvaldada, on Tellijal õigus nõuda kauba ümbervahetamist. Kui kauba parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub, Venca on õigustamatult kauba parandamisest või asendamisest keeldunud, Venca ei paranda või asenda kaupa mõistliku aja jooksul pärast puudusest teatamist või põhjustab kauba parandamise või asendamisega Tellijale põhjendamatuid ebamugavusi, on Tellijal õigus Lepingust taganeda.
10.4. Venca ei vastuta kauba puuduse eest, kui kauba puudus tekkis pärast kauba üleandmist Tellijale, mh kauba vale kasutamise või tavapärase kulumise tulemusel, ega ole tekkinud Venca kohustuse rikkumisest tulenevalt.
10.5. Juhiseid toimimiseks kauba puuduste korral ja lisainfot kauba hoolduse kohta saab Venca klienditeenindusest e-maili teel info@venca.ee

11. Kauba ümbervahetamine

11.1. Tellijal on õigus vahetada rõivaid ja jalatseid ümber teise suurusega sama artiklinumbri ja värviga toote vastu 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest.
11.2. Kauba ümbervahetamiseks tuleb kaup tagastada ja tellida uus kaup kooskõlas punktis 11.1 sätestatuga. Tagastamine peab toimuma 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Käesoleva punkti alusel ümber vahetatud kauba kättetoimetamisel saatekulu ei lisandu.
11.3. Kaup, mida ei ole punkti 9.5 kohaselt võimalik tagastada, ei ole võimalik ka ümber vahetada.

12. Venca taganemisõigus

12.1. Vencal on õigus Lepingust taganeda seaduses sätestatud juhtudel ning järgnevate olukordade esinemisel:
12.1.1. tellitud kaupa ei ole võimalik, mh varude ammendumise tõttu, tarnida;
12.1.2. kauba hind Venca internetipoes on ekslikult näidatud ebaõigesti ja Lepingu aluseks olev Tellimus on tehtud vastava ebaõige hinna alusel;
12.2. Tellijat informeeritakse Venca poolsest taganemisest esimesel võimalusel kas telefoni, e-posti või posti teel.

13. Omandireservatsioon
Tellimuse alusel Tellijale tarnitud kaup jääb kuni hinna täieliku tasumiseni Venca omandiks.

14. Isikuandmete kogumine ja kasutamine
Isikuandmete töötlemise tingimused on ära toodud alajaotuses "Isikuandmete töötlemine".

15. Nõuete pantimine ja loovutamine
Venca jätab endale õiguse loovutada ja pantida Lepingust tulenevaid nõudeid kolmandatele isikutele, sealhulgas faktooringulepingu alusel.

16. Sissenõudmiskulud
Venca või tema poolt volitatud isikul, samuti isikul, kellele Venca on loovutanud Tellijaga sõlmitud Lepingust tulenevad nõuded, on õigus nõuda Tellijalt Tellija poolsete maksetega viivitamisel sisse ka vastavate nõuete sissenõudmisega kaasnevad vajalikud ja mõistlikud kulud, sh kulud õigusabile ning inkassoteenustele.

17. Tellimuse vastuvõtmisest keeldumine
Vencal on õigus keelduda Tellijalt Tellimuse vastuvõtmisest, kui Tellija on Lepingust taganenud ja tellitud kauba väljaostmata tagasi saatnud 3 (kolm) või enam korda 12- (kaheteist-) kuulise järjestikkuse ajaperioodi jooksul.

18. Järelevalveasutus ja vaidlused

18.1. Üldtingimuste alusel sõlmitud Lepingute üle on järelevalvepädevus Tarbijakaitseametil. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostu-müügilepingust tulenevaid vaidlusi. Tellija kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin.
18.2. Kõik Lepingust tulenevad vaidlused poolte vahel lahendatakse läbirääkimiste teel.
18.3 Kui Tellija ja Venca ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on Tellijal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostu-müügilepingust tulenevaid vaidlusi. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Tellijal on võimalus pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava internetipõhise platvormi poole aadressil http://ec.europa.eu/odr. Muul juhul lahendatakse vaidlus Tellija elukohajärgses kohtus. Tellija kohustub tagama, et Vencal oleksid andmed Tellija elukoha-aadressi kohta. Juhul, kui muud andmed puuduvad, loeb Venca Tellija elukoha-aadressiks selle aadressi, kuhu Tellija on kaupu tellinud.

19. Kontaktandmed

Ärinimi: OÜ Tienda

Aadress: Sära tee 11-2, Peetri, Rae vald, 75312

Telefoninumber: 6 870 706

E-post: info@venca.ee

Kontaktandmed kaebuste ja taganemisavalduste esitamiseks:

Aadress: Sära tee 11-2, Peetri, Rae vald 75312

E-post: info@venca.ee

20. Lõppsätted

20.1. Üldtingimustele ning Lepingule kohaldatakse Eesti õigust.
20.2. Kui üldtingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas üldtingimuste ega Lepingu kehtivust. Tühine säte asendatakse seaduspärase sättega, mis on tühisele sättele õiguslikult ja majanduslikult kõige lähedasem.
20.3. Tellija on üldtingimused läbi lugenud, nõustub siinsete sätetega ning kinnitab seda Tellimuse esitamise ja tellitud kauba vastuvõtmisega.